Pod kolesami vlaku skončili minulý týždeň dvaja ľudia

Ilustračné foto Foto: Ilustračné foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 4. júla (TASR) - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zaznamenali v priebehu minulého týždňa dve zrážky vlaku s osobou. Prvý prípad sa odohral 30. 6. na trati medzi Piešťanmi a Novým Mestom nad Váhom, kde vlak usmrtil ženu. Druhý prípad sa stal 2. 7. na trati medzi Kostoľanmi nad Hornádom a Košicami, kde vlak taktiež zrazil ženu. Tú po nehode previezli do nemocnice. Informovala o tom hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Železničiari počas uplynulého týždňa zaznamenali aj vyčíňanie vandalov. Na trati Rimavská Sobota – Jesenské osobný vlak narazil do skaly uloženej na koľaji. Následkom čoho bol poškodený rušeň. Podobné prípady, kedy vlak narazil do naukladaných kameňov, alebo iného predmetu zaznamenali železničiari aj na viacerých miestach, napríklad v stanici Poprad-Tatry, na trati Pezinok – Svätý Jur.

"ŽSR opakovane upozorňujú na nebezpečné dôsledky vandalizmu, teda úmyselného poškodzovania majetku. Vandali si neuvedomujú, že svojim konaním ohrozujú nielen plynulú prevádzku osobnej a nákladnej dopravy, ale hazardujú aj s ľudskými životmi," dodala Pavliková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.