Poznáme víťaza súťaže v jedení hotdogov. Za 10 minút ich zjedol 70

Dlhoročný šampión Joey Chestnut počas tradičnej súťaže v jedení hotdogov 4. júla 2016 v New Yorku. Dlhoročný šampión Joey "Jaws" Chestnut potvrdil v noci nadnes svoje kvality v tradičnej súťaži v jedení hotdogov, keď za desať minút zjedol 70 párkov v rožku, čím prekonal svoj vlastný rekord z roku 2013. Tento 32-ročný Kalifornčan mal do roku 2015 neprerušenú sériu ôsmich víťazstiev v súťaži Nathan's Hot Dog Eating Contest v New Yorku. Foto: TASR/AP

New York 5. júla (TASR) - Dlhoročný šampión Joey "Jaws" Chestnut potvrdil v noci nadnes svoje kvality v tradičnej súťaži v jedení hotdogov, keď za desať minút zjedol 70 párkov v rožku, čím prekonal svoj vlastný rekord z roku 2013.

Tento 32-ročný Kalifornčan mal do roku 2015 neprerušenú sériu ôsmich víťazstiev v súťaži Nathan's Hot Dog Eating Contest v New Yorku. Vlani bol však úspešnejší jeho rival Matt Stonie, ktorý tento rok skončil na druhom mieste s 53 zjedenými hotdogmi. Vlani ich zjedol 62, zatiaľ čo Chesnut dokázal prehltnúť len 60 kusov.

V ženskej kategórii zvíťazila Miki Sudová, ktorá za desať minút zjedla 38 a pol hotdogu.

Súťaž, ktorej víťaz dostáva ako cenu horčicovožltý opasok a 10.000 dolárov, sa koná každý rok 4. júla, keď Američania slávia Deň nezávislosti.

Mnohí z divákov sa súboju uchádzačov o titul najväčšieho jedáka párkov v rožku prizerali s klobúkmi v tvare párku či rožka. Jeden z návštevníkov mal transparent s nápisom: "Make America Eat Again," čo je slovná hračka so sloganom kampane republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa: "Make America Great Again."

Matt Stonie (vľavo) a Joey Chestnut počas tradičnej súťaže v jedení hotdogov 4. júla 2016 v New Yorku. Foto: TASR/AP

Joey Chestnut (vpravo) víťazí v tradičnej súťaži v jedení hotdogov 4. júla 2016 v New Yorku. Foto: TASR/AP

Diváci sledujú tradičnú súťaž v jedení hotdogov 4. júla 2016 v New Yorku. Foto: TASR/AP

Policajt hliadkuje počas tradičnej súťaže v jedení hotdogov 4. júla 2016 v New Yorku. Foto: TASR/AP

Miki Sudová (vľavo) a Sonya Thomasová počas tradičnej súťaže v jedení hotdogov 4. júla 2016 v New Yorku. Foto: TASR/AP

Miki Sudová (vľavo) pózuje po víťazstve v ženskej kategórii v tradičnej súťaži v jedení hotdogov 4. júla 2016 v New Yorku. Foto: TASR/AP

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.