Samovražedný atentátnik útočil na ostrove Jáva

Policajti hliadkujú pred veliteľstvom polície v meste Solo na indonézskom ostrove Jáva, kde útočil samovražedný atentátnik Foto: TASR/AP

Jakarta 5. júla (TASR) - Veliteľstvo polície v meste Solo na indonézskom ostrove Jáva bolo dnes dejiskom samovražedného atentátu, v ktorom jeden z policajtov utrpel ľahké zranenie. S odvolaním sa na miestnu políciu o tom informovala agentúra AP.

Veliteľ polícia pre centrálnu Jávu, generál Condro Kirono, vyslovil predpoklad, že útok mohla spáchať militantná sieť, ktorá sa pri svojich atentátoch zameriava na políciu a ďalšie bezpečnostné zložky. Dodal, že vyšetrovaním sa ukáže, či ide o už známu alebo novú teroristickú sieť.

K útoku v meste Solo došlo deň pred tým, ako moslimovia na celom svete - vrátane Indonézie, kde tvoria väčšinu obyvateľstva - budú sviatkom íd al-fitr sláviť koniec moslimského pôstneho mesiaca - ramadánu.

Solo je známe ako kolíska islamského radikalizmu na Jáve. Mesto je sídlom školy založenej abú Bakarom Bašírom, zakladateľom teroristickej organizácie Džamá islámíja a duchovným vodcom páchateľov útokov na ostrove Bali z roku 2002. O život v nich prišlo 202 ľudí, prevažne austrálskych turistov.

Indonézsky prezident Joko Widodo dnešný útok v Sole odsúdil a vyzval obyvateľov krajiny na pokoj, ale aj na ostražitosť počas nadchádzajúceho moslimského sviatku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.