Outlet vo Voderadoch ide do reštrukturalizácie

Na archívnej snímke prvé outletové centrom na Slovensku ONE Fashion Outlet vo Voderadoch, kde je na 15-tisíc m2 predajnej plochy vyše 70 obchodov, počas otvorenia 30. októbra 2013. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 6. júla (TASR) - Spoločnosť One Fashion Outlet 1 (OFO1), ktorá je vlastníkom outletového centra vo Voderadoch, vstupuje do procesu reštrukturalizácie. Informovala o tom dnes mediálna konzultantka projektu Mária Adamová. Ako prvé informáciu priniesli v dnešnom vydaní Hospodárske noviny (HN).

"Reštrukturalizácia je pragmatické riešenie, ktoré umožní projekt zastabilizovať, zvýšiť jeho potenciál, ochráni obchodných partnerov a v neposlednom rade vytvorí pevnú pôdu pre vstup možného strategického partnera," avizuje firma v stanovisku.

V rámci procesu reštrukturalizácie bude spoločnosť pokračovať vo svojej činnosti. Reštrukturalizácia podľa nej nemá na nájomcov ani návštevníkov centra žiaden dopad. Jednotliví nájomcovia pokračujú vo svojej obchodnej činnosti, s plným zachovaním zamestnanosti.

Podporu pre svojej ďalšie kroky získala firma podľa Adamovej aj zo strany najväčšieho veriteľa, ktorým je Všeobecná úverová banka (VÚB). Prioritou do najbližších mesiacov je uzatvoriť rokovania o vstupe nových obchodných partnerov. "Potvrdením, že projekt má zmysel ďalej rozvíjať, sú otvorené rokovania o vstupe nového strategického partnera," dodáva.

Outlet vo Voderadoch otvoril svoje brány v októbri 2013. Centrum v súčasnosti ponúka nákupy v 70 obchodoch na predajnej ploche 15.000 metrov štvorcových. V uplynulých týždňoch boli otvorené v priestoroch centra tri nové obchody.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.