Tempo rastu francúzskej ekonomiky sa v druhom kvartáli spomalilo

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Paríž 11. júla (TASR) - Tempo rastu francúzskej ekonomiky sa v 2. kvartáli spomalilo. Uviedla to dnes centrálna banka v Paríži s odvolaním sa na výsledky najnovšieho prieskumu. Informovala o tom agentúra RTTNews.

Podľa tohto prieskumu sa hrubý domáci produkt (HDP) druhej najväčšej ekonomiky eurozóny v období apríl - jún 2016 zvýšil o 0,2 %. Tento odhad sa zhoduje s prognózou centrálnej banky.

Anketa tiež odhalila, že ukazovateľ podnikateľského sentimentu vo francúzskom výrobnom sektore v júni stagnoval na úrovni 97 bodov. Experti predpovedajú, že jeho hodnota v júli aspoň mierne vzrastie.

Ale index dôvery podnikateľov z dominantného sektora služieb v júni klesol na 97 bodov z májových 98 bodov. Tento mesiac by sa však mal miere zvýšiť.

Index dôvery podnikateľov vo francúzskom stavebníctve v júni tiež stagnoval na úrovni 97 bodov, aj keď aktivita v tomto odvetví klesla. Experti predpovedajú aj stavebníctvu v júli oživenie a rast.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.