Americký minister obrany Carter pricestoval do Afganistanu

Na snímke Ash Carter. Foto: TASR/AP

Bagrám 12. júla (TASR) - Americký minister obrany Ash Carter pricestoval dnes na návštevu Afganistanu, informovala agentúra AP.

Carter sa stretne s afganským prezidentom Ašrafom Ghaním, predsedom vlády Abdulláhom Abdulláhom, ako aj s veliteľom síl USA a NATO v Afganistane, americkým generálom Johnom Nicholsonom.

V pondelok Carter navštívil Irak, kde oznámil, že Spojené štáty pošlú do Iraku ďalších 560 vojakov. Ich úlohou bude pomôcť pri založení logistickej základne v meste Kajjára, ktorú bude môcť Bagdad využiť v rámci pripravovanej ofenzívy s cieľom dobyť mesto Mósul, hlavnú baštu extrémistov z organizácie Islamský štát (IS).

Americký prezident Barack Obama minulý týždeň oznámil, že najmenej do konca tohto roka zostane v Afganistane 8400 príslušníkov ozbrojených síl Spojených štátov.

Uvedený počet amerických vojakov, ktorí budú aj naďalej pôsobiť v Afganistane, je podľa agentúry AP kompromisom medzi Obamovým pôvodným plánom, ktorý počítal s 5500 vojakmi, a odporúčaniami viacerých veliteľov a expertov. V súčasnosti slúži v Afganistane 9800 amerických vojakov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.