Rusko víta vymenovanie Borisa Johnsona za šéfa britskej diplomacie

Šéf britskej diplomacie Boris Johnson. Foto: TASR/AP

Moskva 14. júla (TASR) - Vymenovanie Borisa Johnsona za ministra zahraničných vecí Británie bude prínosom pre lepšie vzťahy s Ruskom, uviedol dnes podľa agentúry TASS predseda zahraničného výboru ruskej Štátnej dumy Alexej Puškov.

"Britské ministerstvo zahraničných vecí bude viesť Boris Johnson. Rád by som veril, že nebude trpieť bolestivým protiruským syndrómom ako jeho predchodca," napísal na Twitteri Puškov, ktorý sa zároveň kriticky vyjadril o činnosti bývalého britského ministra zahraničných vecí Philipa Hammonda.

"Na rozdiel od ministrov zahraničných vecí Francúzska, Nemecka a Talianska Hammond úplne odmietal akékoľvek vzťahy s Ruskom," komentoval Hammondovo pôsobenie na čele Britskej diplomacie Puškov.

Bývalého starostu Londýna a lídra kampane za odchod Británie z EÚ Borisa Johnsona poverila v stredu vedením britského rezortu diplomacie nová premiérka Theresa Mayová. Johnsonov predchodca Philip Hammond bude v Mayovej kabinete zastávať post ministra financií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.