Na dostihovom Slovenskom derby zvedie boj o víťazstvo tucet koní

Ilustračná snímka Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 15. júla (TASR) - Na nadchádzajúcom 24. ročníku Slovenského derby (rovina Gd-3 na vzdialenosť 2400 m pre 3-ročné kobyly a žrebce s dotáciou 64.000 eur) v nedeľu 17. júna bude štartovať 12 trojročných žrebcov zo Slovenska, Česka, Nemecka a Rakúska.

"Na druhom vrchole tohtoročnej sezóny nevidím medzi tuctom koní vyloženého favorita. Od niektorých sa viac očakávalo na Českom derby. Na pravom brehu Dunaja by sa dnes mohli rehabilitovať. Platí to predovšetkým o Timekeeperovi, ktorý je najväčším želiezkom v ohni českej dostihovej legendy osemnásobného víťaza Veľkej pardubickej steeplechase Josefa Váňu," povedal riaditeľ Závodiska, š. p. Bratislava Marián Šurda.

Na hipodróme v Starom háji sa predstavia aj viacerí špičkoví džokeji, akými sú v Nemecku dlhodobo pôsobiaci Slovák Jozef Bojko, ktorý má na svojom konte 1150 víťazstiev, či päťnásobný český a štvornásobný španielsky šampión jazdcov na rovine Čech Václav Janáček. Z pätice slovenských koní sa najväčšie šance na dotované umiestenie dávajú dvom najlepším dvojročiakom uplynulej sezóny Royal Ginovi a Portorikosovi, ktorých budú jazdiť slovenskí džokeji Štefan Budovič a Zdenko Šmida. Na mítingu sa spolu predstaví 91 koní.

Dostihový míting s deviatimi rovinovými zápoleniami odštartujú v nedeľu 17. júna o 14.00 h. Na programe sú aj ďalšie štyri kvalitné dostihy s medzinárodnou účasťou: Bratislavská míľa (rovina Listed, 3-ročné a staršie kone, 1600 m, 13.000 eur), Cena Pat's Music (rovina Listed, 3-ročné a staršie kobyly, 2000 m, 13.000 eur), Zlatý pohár (rovina Listed, 4-ročné a staršie kone, 2600 m, 13.000 eur) a Cena Mysa (rovina I. kat., 3-ročné a staršie kone, 1000 m, 7000 eur).

V sprievodnom programe vystúpi Robo Opatovský, pre deti je pripravená kúzelnícka a balónová show Petra Šestáka, nebude chýbať tradičná súťaž o najelegantnejšiu dámu v klobúku a bohatá tombola. Spoločenskú záštitu nad nedeľňajším derby mítingom prevzala ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.