Americký pästiar Crawford sa 9. augusta postaví pred súd

Američan Terence Crawford sa teší po obhajobe svojho titulu profesionálneho majstra sveta v boxe organizácie WBO, keď v americkej Omahe zdolal Kubánca Yuriorkisa Gamboa k.o. v 9. kole, v sobotu 28. júna 2014. Foto: TASR/AP

Omaha 15. júla (TASR) - Americký profesionálny boxer Terence Crawford sa pred súd postaví 9. augusta. Informoval o tom špecializovaný portál Bad Left Hook. Crawford čelí viacerým obvineniam vrátane nezaplatenia za služby, trestného spôsobenia škody, napadnutia tretieho stupňa a nedovoleného vstupu na cudzí pozemok.

Konanie s 28-ročným pästiarom sa v jeho rodnej Omahe v štáte Nebraska malo pôvodne začať už tento týždeň, no miestny sudca ho odložil. Crawfordov právny zástupca Steve Lefler dúfa, že do augustového termínu sa mu podarí dohodnúť mimosúdne vyrovnanie s majiteľom autoservisu Michaelom Nelsonom. V jeho prevádzke sa v apríli "Bud" dožadoval okamžitého uvoľnenia modelu Monte Carlo 1984, Nelson mu však vozidlo odmietol vrátiť, až kým neuhradí 1350 USD za lakovacie práce.

Keď majiteľ odišiel k inému zákazníkovi, započul hluk z priestoru vyhradenom pre zamestnancov. Našiel Crawforda a ďalší troch ľudí, ako sa snažia Chevrolet dostať na podlahu a odpratať súčiastky brániace vo výjazde. Pri tomto pokuse prehriali a zasekli hydraulický zdvihák.

Ešte predtým sa 23. júla Američan stretne s Ukrajincom Viktorom Postolom v unifikačnom súboji titulov ľahkej welterovej hmotnostnej kategórie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.