Pôrodnicu v Krompachoch vyhodnotili mamičky ako tretiu najlepšiu v SR

Nemocnica v Krompachoch. Foto: TASR - Svätopluk Písecký

Krompachy 19. júla (TASR) - Pôrodnica Nemocnice Krompachy sa v projekte Sprievodcu pôrodnicami podľa hodnotenia mamičiek umiestnila ako tretia najlepšia na Slovensku. Do projektu sa z 54 fungujúcich pôrodníc zapojilo 48. Celkové hodnotenie pozostávalo z troch častí - expertného hodnotenia, hodnotenia služieb a hodnotenia mamičiek v štyroch kategóriách. Krompašská pôrodnica bola zaradená do kategórii I. (štandardná starostlivosť).

"Potešili nás tohtoročné výsledky hlasovania mamičiek a sme šťastní, že nás a našu prácu ohodnotili pacientky najvyššou známkou spokojnosti," povedala primárka gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Svetlana Lukáčová. V roku 2015 sa v krompašskej nemocnici narodilo 693 novorodencov, z toho 335 chlapcov a 358 dievčat.

Izby na pôrodníckom oddelení sú maximálne trojlôžkové, bunkového systému so sociálnym zariadením. Okrem štandardných izieb pôrodnica poskytuje aj izbu pre rodinu a dve jednolôžkové nadštandardné izby s vlastným sociálnym zariadením a televíziou. Z nadštandardných služieb poskytuje nemocnica možnosť otca pri pôrode, bezbolestný pôrod v epidurálnej analgézii a inhalačnú analgéziu. "Z pozitív nášho oddelenia, ktoré vyslovujú pacientky, zaznieva najmä spokojnosť so starostlivosťou zo strany personálu a spokojnosť s prostredím," uzavrela primárka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.