Lety z Košíc do Turecka premávajú v riadnom režime

Ilustračné foto Foto: TASR

Košice 19. júla (TASR) - V súvislosti so situáciou v Turecku sa letový poriadok na košickom letisku nemení. TASR to dnes potvrdil hovorca letiska Juraj Toth.

"Žiadne lety zrušené neboli, ani nedošlo k zmene letového poriadku. V sobotu (16.7.) boli vypravené dva charterové lety do Antalye. Dnes ráno pristálo aj lietadlo spoločnosti Turkish Airlines na pravidelnej linke z Istanbulu a o 10.05 h odletelo do Istanbulu," uviedol Toth. Turkish Airlines lieta na linke z Košíc do Istanbulu trikrát týždenne, v utorok, štvrtok a piatok.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do tureckých miest a provincií Adana, Hatay, Kilis, Gaziantep, Šanliurfa, Mardin, Diyarbakir, Širnak, Tunceli, Hakkari, Siirt, Kars, Agri a Van, ako aj nezdržiavať sa v cca 40 km pohraničnom pásme na turecko-sýrskej a turecko-irackej hranici.

Ministerstvo ďalej odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania aj do Ankary a Istanbulu. "Letiská v Ankare a Istanbule sú v prevádzke, je však potrebné rátať s určitými obmedzeniami, prípadne meškaniami," konštatuje ministerstvo.

Slovákom odporúča, aby počas svojho pobytu na celom území Turecka zachovali pokoj, nevychádzali z ubytovacích zariadení, nezapájali sa do verejných zhromaždení a akcií v uliciach miest, najmä v Ankare a Istanbule. Podľa ministerstva by mali Slováci obmedziť pohyb po krajine a striktne dodržiavať pokyny miestnych bezpečnostných zložiek.

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ankare a Generálny konzulát SR v Istanbule naďalej situáciu monitorujú. Slovákom odporúčajú, aby v prípade cestovania do Turecka využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie.

V súvislosti s udalosťami z noci na sobotu 16. júla sa pokúsila armádna frakcia v Turecku o štátny prevrat. Tureckí vládni predstavitelia uviedli, že tento pokus sa nevydaril. Zatkli tisíce osôb, medzi ktorými sú okrem príslušníkov armády aj sudcovia a prokurátori. Niekoľko tisíc sudcov a policajtov bolo odvolaných alebo suspendovaných. Násilie sprevádzajúce pokus o prevrat si podľa aktuálnych údajov vyžiadalo vyše 200 mŕtvych a najmenej 1400 zranených.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.