V žilinskej nemocnici praxuje počas leta skoro 200 študentov

Na snímke sestrička OMIS pri prístroji na novom oddelení multiodborovej intenzívnej starostlivosti v Nemocnici s poliklinikou v Partizánskom 14. novembra 2014. Foto: TASR

Žilina 20. júla (TASR) - Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline absolvuje každoročne povinnú odbornú prax počas letných mesiacov takmer dvesto vysokoškolákov študujúcich medicínu a ostatné zdravotnícke odbory. Po ukončení štúdia sa takmer 20 percent z nich v nemocnici zamestná. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová.

"Som rád, že študenti si pre absolvovanie praxe vyberajú našu nemocnicu a práve tu môžu premeniť poznatky nadobudnuté počas štúdia do praxe. Potešujúce je i to, že približne 20 percent z nich sa rozhodne v nemocnici aj pracovať," uviedol riaditeľ FNsP Ivan Mačuga.

Odbornú prax v žilinskej nemocnici absolvoval aj lekár pediatrického oddelenia Daniel Lúčaník. "Neviem si seba predstaviť inde. Ako lekár tu pracujem už päť rokov. Pediatriu v žilinskej fakultnej nemocnici som si vybral preto, lebo má dobré meno a na pracovisku sú dobré vzťahy, čo je dôležité," dodal Lúčaník.

Žilinská nemocnica poskytuje podľa Jurčiovej odbornú prax na 16 oddeleniach. Zo strany medikov je záujem o chirurgické a interné oddelenie, gynekológiu a pôrodníctvo i pediatriu. V odbore ošetrovateľstvo je záujem predovšetkým o chirurgiu a vnútorné lekárstvo, ale aj o liečebňu pre dlhodobo chorých. Odbornú prax absolvujú aj budúci zdravotnícki laboranti, fyzioterapeuti, záchranári a budúce pôrodné asistentky. "Do 30. júna si podalo žiadosť 150 študentov študujúcich na Slovensku a v Českej republike. O odbornú prax prejavili záujem aj študenti z iných krajín Európskej únie," doplnila Andrea Holá z referátu vzdelávania nemocnice.

FNsP v Žiline poskytuje odbornú prax študentom počas celého akademického roka buď na základe zmlúv s jednotlivými fakultami, alebo na základe predložených zmlúv uzatvorených medzi nemocnicou a vzdelávacími ustanovizňami priamo na meno študenta, uviedla Jurčiová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.