Polícia obvinila muža, ktorý sa pokúšal ukradnúť veci v mikrovlnke

Ilustračné foto Foto: TASR/Tomáš Halász

Bratislava 22. júla (TASR) - Poverený príslušník Policajného zboru v Bratislave vzniesol obvinenie 35-ročnému Jánovi T. z Bratislavy z trestného činu krádeže. TASR informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

"Menovaný dňa 20. júla odcudzil z predajnej plochy jedného obchodu s elektronikou v nákupnom centre na Panónskej ceste viacero kusov USB kľúčov, pamäťových kariet, puzdra na mobilný telefón, ako aj komponenty pre fotoaparát v celkovej hodnote približne 668 eur. Tieto veci následne vložil do mikrovlnnej rúry, ktorú zobral a pri prechode pokladničnou zónou za ňu riadne zaplatil," uviedol Szeiff s tým, že podľa polície prešiel bez zaplatenia vecí, ktoré boli v mikrovlnnej rúre. Zamestnanec SBS menovaného zadržal pri východe z predajne.

Privolaná hliadka Policajného zboru (PZ) muža obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na príslušný útvar PZ. "Tam sa preukázalo, že menovaný bol za takýto skutok v posledných 24 mesiacoch odsúdený trestným rozkazom okresného súdu v Bratislave," doplnil Szeiff.

V zmysle trestného zákona hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na dva roky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.