V tvorivých dielňach Muzičky deti spoznávali špecifiká folklóru

Úplnou novinkou tohto ročníka bolo spojenie tvorivej dielne Muzičky s tvorivou dielňou, zameranou na detských tanečníkov. Foto: TASR - Branislav Caban

Klenovec 23. júla (TASR) – Spoznávanie regionálnych folklórnych špecifík a hudobných nárečí jednotlivých lokalít Slovenska bolo hlavným obsahom 14. ročníka tvorivých dielní detských ľudových hudieb Muzičky, ktoré sa počas tohto týždňa konali v obci Klenovec v Rimavskosobotskom okrese. Podujatie zorganizovalo občianske združenie (OZ) Rodon v spolupráci s Miestnym kultúrnym strediskom v Klenovci, Národným osvetovým centrom (NOC) a Gemersko-malohontským osvetovým strediskom (GMOS).

Tieto tvorivé dielne zvykneme v rámci nášho regiónu organizovať na rôznych miestach a tohto roku sme využili práve priestory v obci Klenovec, kde sa deti prezentovali aj na záverečnom koncerte. Aktuálneho ročníka sa zúčastnili muzikanti z piatich detských ľudových hudieb, spolu to bolo 25 detí z celého Slovenska vo veku od 10 do 16 rokov,“ uviedla pre TASR odborná pracovníčka GMOS a predsedníčka OZ Rodon Stanislava Zvarová.

„Deti pracovali v sekciách, teda napríklad cimbalisti zvlášť a primáši zvlášť. Neskôr sme tieto jednotlivé nástrojové sekcie dali dokopy, aby sa učili fungovať ako celá kapela. Tohto roku sme sa zamerali hlavne na piesne a hudbu z myjavských kopaníc, ako aj herné štýly z horného Liptova a zo Zvolenskej Slatiny,“ konkretizovala spoluorganizátorka podujatia Petra Krnáčová z NOC.

Úplnou novinkou tohto ročníka bolo spojenie tvorivej dielne Muzičky s tvorivou dielňou, zameranou na detských tanečníkov. „Cieľom bolo, aby sa malí muzikanti naučili prispôsobovať pri hraní tanečníkom a hrať im priamo 'pod nohy',“ zakončila.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.