Maďari vyslali na macedónsko-grécke hranice ďalších 25 policajtov

Ilustračné foto. Foto: TASR AP

Budapešť 25. júla (TASR) - Kontingent 25 maďarských policajtov vypravili dnes v Budapešti do Macedónska, kde budú pomáhať strážiť úsek macedónsko-gréckych štátnych hraníc. Podľa agentúry MTI šéf maďarskej polície Károly Papp pripomenul, že ide už o šiestu misiu v Macedónsku.

V predchádzajúcich piatich jednotkách sa vystriedalo 78 príslušníkov polície. Papp povedal, že policajti budú 30 dní hliadkovať, sprevádzať a strážiť.

Podobné úlohy pohraničnej stráže na vysokej profesionálnej úrovni plnilo v uplynulom roku takmer 270 maďarských policajtov v desiatich krajinách, najviac z nich v Slovinsku, Srbsku, Macedónsku a Grécku, dodal policajný prezident.

Terajší kontingent bude plniť svoje úlohy pod vedením a dozorom macedónskej polície. Jeho hlavným poslaním bude zabraňovať ilegálnemu prekračovaniu hraníc, zabezpečovať regulovaný vstup cez ne a kontrolovať pohyb migrantov na zakázanej balkánskej trase, povedal Papp.

Podľa policajného prezidenta bude tento kontingent účinne spolupracovať v potlačovaní prevádzačstva a pri odhaľovaní prevádzačov.

V Maďarsku začali v tomto roku trestne stíhať prevádzačov v takmer 180 prípadoch, uzavrel šéf maďarských policajtov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.