V Trenčianskych Tepliciach zrekonštruujú budovu mestského úradu

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Trenčianske Teplice 25. júla (TASR) – V kúpeľnom mestečku Trenčianske Teplice zrekonštruujú z eurofondov tamojší mestský úrad. Celkové náklady dosiahnu 444.000 eur, mesto sa na projekte bude spolupodieľať piatimi percentami. S rekonštrukciou začnú v auguste, potrvá približne dva mesiace.

Podľa primátora Trenčianskych Teplíc Štefana Škultétyho súčasťou rekonštrukcie bude zateplenie celej budovy, výmena okien a dverí, modernizácia vykurovania, pri ktorej sa do objektu doplní rekuperačná jednotka na spätné získavanie tepla pre zníženie potreby tepla na vykurovanie. Zároveň sa počíta s výmenou svietidiel za nové, úsporné.

Po celkovej modernizácii budovy sa počíta až s 50-% úsporou platieb za plyn pri vykurovaní (7500 eur) a taktiež s 50-% úsporou pri elektrickej energii (2900 eur). Ročné ušetrené náklady by mali predstavovať okolo 10.000 eur. Mestu sa tak päťpercentné spolufinancovanie vráti za dva roky.

"Som rád, že týmto projektom pokračujeme v našom zámere znižovania energetickej náročnosti mestskej infraštruktúry. Minulý rok sme úspešne realizovali projekt obnovy verejného osvetlenia, kde sa úspory majú pohybovať nad úrovňou 65 % a teraz ideme realizovať obdobný projekt na verejnej budove," doplnil Škultéty.

Mesto uspelo so žiadosťou o podporu projektu Zníženie energetickej náročnosti budovy mestského úradu, ktorý bude financovaný z nenávratného finančného príspevku poskytnutého v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Základným cieľom pomoci je podpora energetickej efektívnosti, inteligentného riadenia energie a využívania energie z obnoviteľných zdrojov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.