Verizon vraj kupuje kľúčové aktivity Yahoo za takmer 5 mld. USD

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

New York 26. júla (TASR) - Americký telekomunikačný koncern Verizon sa údajne dohodol na kúpe kľúčových aktivít Yahoo za necelých 5 miliárd USD (4,54 miliardy eur). Podľa mediálnych správ by dohoda mala byť oficiálne oznámená ešte dnes pred otvorením americkej burzy. Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

Kúpa internetového portálu ukončí mesiace neistoty týkajúce sa budúcnosti Yahoo. Spoločnosť vo februári oznámila, že prehodnotí strategické alternatívy vrátane predaja. Predpokladá sa, že Yahoo predá okrem reklamných nástrojov aj webový vyhľadávač a email rovnako, ako i realitný majetok.

Z Yahoo sa tak stane holdingová firma, ktorej zostanú len podiely v Yahoo Japan (35,5 %) a čínskej Alibaba Group Holding (15 %). Tieto podiely aktuálne tvoria väčšinu hodnoty Yahoo.

Ako prvá dnes priniesla správu o predaji agentúra Bloomberg, ktorá tvrdí, že Verizon prevezme hlavné aktivity Yahoo za 4,8 miliardy USD. Transakcia posilní internetový biznis Verizonu AOL. Koncern získal AOL vlani za 4,4 miliardy USD.

Verizon aj Yahoo sa k tomu odmietli vyjadriť.

Yahoo sa už dlhé roky nachádza v kríze. A to aj napriek nárastu trhu s internetovou reklamou, kde si väčšinu peňazí rozdeľujú Google a Facebook.

(1 EUR = 1,1014 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.