Nový britský eurokomisár bude mať na starosti bezpečnosť

Foto: TASR/AP

Brusel 2. augusta (TASR) - Nový britský komisár EÚ Julian King bude mať pridelené portfólio bezpečnosti. Rozhodol o tom predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker, podľa ktorého bude mať zástupca Británie v období pred vystúpením svojej krajiny z únie na starosti politiku Bruselu v oblasti boja proti terorizmu, organizovanému zločinu a radikalizácii, informovala agentúra AP.

Agentúra DPA uviedla, že Kingovi, nominovanému ešte začiatkom júla, zaslal dnes Juncker príslušný list. Šéf EK by mal následne požiadať o schválenie tohto rozhodnutia Európsky parlament.

Päťdesiatjedenročný King nahradí doterajšieho britského eurokomisára Jonathana Hilla, ktorý odstúpil z funkcie v reakcii na kladný výsledok referenda o vystúpení Británie z EÚ. King ako kariérny diplomat pôsobil v bruselských inštitúciách EÚ už aj v minulosti.

Hill bol od roku 2014 eurokomisárom pre finančnú stabilitu, finančné služby a úniu kapitálových trhov. Jeho úlohy dočasne prevzal podpredseda EK Valdis Dombrovskis.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.