Nové prípady Ziky na Miami, pozor na cestovanie do oblasti

Nákazu vírusom Zika šíria komáre Foto: TASR/AP

Miami 2. augusta (TASR) - Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) vydalo dnes nové varovanie, podľa ktorého by tehotné ženy nemali cestovať do takzvanej "oblasti prenosu" vírusu zika v štáte Florida. Tehotné ženy žijúce v tomto štáte by mali podniknúť také opatrenia, aby zabránili bodnutiu komárom a šíreniu vírusu pohlavným stykom. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

CDC vydalo varovanie dnes po tom, čo guvernér Floridy Rick Scott vyhlásil, že je desať nových prípadov nákazy zikou, pravdepodobne prenesenej priamo lokálnymi komármi, a že celkový počet prípadov v štáte stúpol na 14.

Nové prípady sú sústredené v oblasti s rozlohou 2,5 štvorcového kilometra, ktorá sa nachádza v okrese Miami-Dade a identifikovali ju minulý týždeň. Predstavitelia zdravotníctva na Floride sú presvedčení, že k aktívnemu prenosu vírusu zika dochádza len v tejto spomínanej oblasti.

CDC upozorňuje, že muži a ženy, ktorí túto oblasť navštívili od 15. júna, by mali počkať najmenej osem týždňov a až potom sa pokúšať o počatie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.