OH2016: Britka Jonesová obhájila zlato v taekwonde

Britka Jade Jonesová (vpravo) a Španielka Eva Gomezová v súťaži v taekwonde, 18.8. 2016. Foto: TASR AP

Rio de Janeiro 19. augusta (TASR) - Britka Jade Jonesová získala na OH v Riu de Janeiro zlatú medailu v taekwonde v kategórii do 57 kg po finálovom triumfe 16:7 nad Španielkou Evou Calvovou Gomezovou. Bronz si vybojovala Kimia Alizadeh Zenoorinová z Iránu a Hedaya Wahbaová z Egypta.

Dvadsaťtriročná Jonesová dokázala obhájiť celkový triumf z OH 2012 v Londýne. "Je to neuveriteľné. Vedela som, že chcem byť po Londýne legendou. Toto len dokazuje, že to nebola náhoda," povedala britská taekwondistka po úspešnom finálovom súboji.

Jordánsky taekwondista Ahmed Abughaush oslavuje po tom, ako sa stal olympijským šampiónom v kategórii do 68 kg v taekwonde na OH 2016 v Rio de Janeiro 18. augusta 2016. Foto: TASR/AP

Aj Jordánec Ahmed Abughaush získal zlatú medailu v taekwonde, no v kategórii do 68 kg. Vo finále triumfoval 10:6 nad Rusom Alexejom Denisenkom.

Abughaush vybojoval pre Jordánsko historicky prvú zlatú olympijskú medailu v taekwonde. Bronz získal Joel Gonzalez Bonilla zo Španielska a Kórejčan Daehoon Lee.

výsledky:

ženy - do 57 kg:
1. Jade Jonesová (V. Brit.)
2. Eva Calvová Gomezová (Šp.),
3. Kimia Alizadeh Zenoorinová (Irán) a Hedaya Wahbaová (Egypt),
5. Raheleh Asemaniová (Bel.) a Nikita Glasnovic (Švéd.)

muži - do 68 kg:
1. Ahmed Abughaush (Jord.)
2. Alexej Denisenko (Rus.),
3. Joel Gonzalez Bonilla (Šp.) a Daehoon Lee (Kórea),
5. Jaouad Achab (Bel.) a Edgar Contreras (Ven.)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.