OH2016: CAS vylúčil Inda Yadava z OH v Riu a dal mu 4 roky za doping

Na archívnej snímke indický zápasník Narsingh Yadav. Foto: TASR/AP

Rio de Janeiro 19. augusta (TASR) - Medzinárodný Športový arbitrážny súd (CAS) vylúčil indického zápasníka Narsingha Yadava z olympijských hier v Riu de Janeiro pre pozitívny test na anabolický steroid metandienon. Informovala o tom agentúra AP.

Yadav sa mal pôvodne predstaviť v piatkovej súťaži vo voľnoštýliarskej kategórii do 74 kg. CAS okrem vylúčenia z OH naparil Indovi aj štvorročný dištanc.

Yadav mal v júli pozitívny test na anabolický steroid metandienon. Indická antidopingová agentúra (NADA) ho však ale 1. augusta očistila aj napriek tomu, že mu za previnenie hrozil štvorročný dištanc.

MOV anuloval výsledky Číňanky Sin-i a Brazílčana Ramosa

Čínsku plavkyňu Čchen Sin-i a brazílskeho cestného cyklistu Klebera da Silva Ramosa už aj oficiálne diskvalifikovali z ich súťaží na OH v Riu de Janeiro pre pozitívny dopingový nález. Informovala o tom agentúra AP.

Oboch športovcov vylúčili z výsledkovej listiny súťaží OH. Osemnásťročná Číňanka Čchen Sin-i skončila na štvrtom mieste na 100 m motýlik, ale 7. augusta bola pozitívne testovaná na zakázanú látku hydrochlorotiazid.

U 30-ročného brazílskeho cyklistu našli 31. júla v krvi ceru, ktorá sa nachádza na zozname zakázaných látok. Ramos nedokončil v Riu preteky s hromadným štartom. Dopingoví hriešnici akceptovali trest od medzinárodného Športového arbitrážneho súdu (CAS).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.