Čína investuje do automobilového sektora v JAR takmer 730 mil. dolárov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Johannesburg 19. augusta (TASR) - Čínska automobilová spoločnosť Beijing Automotive International Corporation (BAIC) investuje okolo 11 miliárd juhoafrických randov (727,38 milióna eur) do nového závodu v Juhoafrickej republike (JAR). Podobne ako ďalšie automobilky sa usiluje vylepšiť si pozíciu v jednom z najrýchlejšie rastúcich sektorov v najväčšej africkej ekonomike. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Firma BAIC uviedla, že podpísala kontrakt so spoločnosťou Coega Development Corporation, prevádzkovateľom priemyselnej zóny v prístavnom meste Port Elisabeth, ležiacom v provincii Eastern Cape. Investícia je výsledkom dohôd, ktoré v decembri minulého roka podpísali juhoafrický prezident Jacob Zuma a jeho čínsky náprotivok Si Ťin-pching.

Juhoafrický automobilový priemysel patrí k svetlým bodom miestnej ekonomiky, ktorá momentálne zaznamenáva najslabší rast od recesie v roku 2009. Podporujú ho najmä vládne stimuly, ktoré už prilákali viacero veľkých firiem, medzi nimi Toyotu, Ford a BMW. Ako uviedlo juhoafrické združenie automobilových producentov, sektor má potenciál zvýšiť do roku 2020 produkciu takmer o 50 % na viac než 900.000 vozidiel ročne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.