Maďarsko: EÚ nebude môcť ignorovať výsledok referenda o kvótach

Hlavné mesto Maďarska Foto: TASR - Ladislav Vallach

Budapešť 19. augusta (TASR) - Európska únia nebude môcť ignorovať výsledok októbrového maďarského referenda o migračných kvótach, vyhlásil dnes vo vysielaní verejnoprávnej televíznej stanice M1 hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács.

"V súvislosti s brexitom sme videli, ako to dopadne, ak neberú do úvahy názory, vôľu a pocity ľudí. Následkom toho je, že sa členský štát EÚ rozhodne, že z únie vystúpi," povedal Kovács, pričom narážal na júnové referendum o členstve Británie v únii.

Brusel podľa neho bude musieť vziať do úvahy názor Maďarov už aj z hľadiska budúcnosti EÚ. Musí totiž zvážiť, ako zmeniť skrachovanú politiku, ktorú v otázke migrácie presadzoval.

Maďarský prezident János Áder vypísal referendum na 2. októbra. Otázka plebiscitu znie: "Ste za to, aby Európska únia mohla aj bez súhlasu maďarského parlamentu stanoviť povinné presídlenie nemaďarských občanov do Maďarska?"

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.