Poslanci schválili prenájom pozemku pre obchvat Bratislavy

Ilustračné foto Foto: TASR - Henrich Mišovič

Bratislava 9. septembra (TASR) – Viac ako 104.000 eur by malo počas nasledujúcich troch rokov pribudnúť do pokladnice Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) za prenájom pozemkov pre Národnú diaľničnú spoločnosť (NDS) a projekt obchvatu Bratislavy D4. Prenájom v prospech dopravnej stavby schválili poslanci BSK na svojom dnešnom rokovaní.

Predmetom nájmu je časť krajských pozemkov v katastrálnom území obce Most pri Bratislave, na ktorých má vyrásť časť úseku diaľnice D4 Jarovce-Ivanka sever a úseku D4 – Most pri Bratislave. Kraj prenajal NDS plochu v celkovej výmere približne 13.300 metrov štvorcových.

Poslanci schválili aj neskoršie zriadenie vecného bremena v prospech dopravnej stavby, ktoré bude spoplatnené. Výška jednorazovej odplaty za zriadenie vecného bremena stanoví znalecký posudok.

Úseky D4 Jarovce-Ivanka sever a D4 – Most pri Bratislave budú súčasťou obchvatu Bratislavy spolu s rýchlostnou cestou R7, ktorá je súčasťou projektu. Obchvat sa bude stavať ako projekt verejno-súkromného partnerstva (PPP projekt). Štát by mal po tridsiatich rokoch a po zohľadnení inflácie vyjsť na 1,76 miliardy eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.