V Prievidzi pribudli v troch lokalitách exteriérové fitnes ihriská

Po chodníku pre inline korčuliarov ako i malých cyklistov pribudla pre obyvateľov v Mestskom parku v Prievidzi ďalšia možnosť športového vyžitia. V týchto dňoch tam radnica dala do užívania nové workoutové ihrisko. Náklady na neho boli približne 18.000 eur. Na snímke športovkyňa cvíči na ihrisku v Mestskom parku v Prievidzi 27. novembra 2014. Foto: TASR/Alexandra Moštková

Prievidza 12. septembra (TASR) - Prievidžanom ako i návštevníkom mesta pribudla v týchto dňoch nová možnosť športového vyžitia. Prievidzská samospráva zabezpečila v troch lokalitách mesta vybudovanie exteriérových fitnes ihrísk, ktoré sú v Prievidzi novinkou. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

"Ihriská sú umiestnené na Gazdovskej ulici pri existujúcom centrálnom detskom ihrisku, Šulekovej ulici pri zariadení pre seniorov a Koncovej ulici pri Základnej škole Energetikov," konkretizoval Ďureje.

Priblížil, že ihriská obsahujú tréningové prvky pre všetky vekové kategórie ako je trojitý twister, twister so stepperom, eliptický, veslovací a jazdecký trenažér, trenažér dolných končatín a chôdze, dvojité bradlá, lavička "ľah – sed", trojitá hrazda, bicykel či dvojitý posilňovací stroj na hrudník. "Dopadové zóny ihrísk sú tvorené z plaveného štrku alebo trávnatého povrchu," doplnil.

Jednotlivé komponenty dodala na základe darovacej zmluvy súkromná spoločnosť, realizáciu dopadových zón a doplnenie mobiliáru ako lavičiek a odpadkových košov zase zabezpečila mestská spoločnosť Technické služby mesta Prievidza. Mesto za to zaplatilo sumu 11.162,78 eura.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.