Zbúrali dom Palestínčana, ktorý bol pri útokoch na Izraelčanov

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP Photo

Jeruzalem 11. októbra (TASR) - Izraelské bezpečnostné sily dnes zavčasu ráno zbúrali v predjordánskom meste Nábulus dom Palestínčana, ktorý bol uznaný za komplica jedného z vlaňajších útokov na izraelských civilistov. Informovala o tom agentúra AP.

Palestínčana Amdžada Alawího, ktorému dom patril, odsúdil izraelský súd na dva doživotné tresty väzenia za pomoc pri plánovaní a vykonaní útoku, pri ktorom boli zastrelení dvaja izraelskí občania. Útok sa odohral v Predjordánsku.

Židovský štát považuje demolácie domov za účinný prostriedok na odstrašenie útočníkov. Kritici však hovoria, že táto taktika sa rovná kolektívnemu trestu.

Izraelská armáda dnes súčasne zopakovala, že vzhľadom na sviatok Jom kipur (Deň zmierenia) sú od pondelka večera do stredajšieho večera uzavreté všetky priechody medzi Izraelom a palestínskymi územiami, teda pásmom Gazy a Predjordánskom.

Izraelská armáda počas židovských sviatkov často uzatvára hraničné priechody s Predjordánskom a pásmom Gazy, aby predišla bezpečnostným incidentom, ku ktorým v ostatnom čase často dochádza.

Tento rok Izrael výrazne posilnil bezpečnostné opatrenia v Jeruzaleme, a to v dôsledku incidentu z nedele, keď palestínsky extrémista, ktorý mal v nasledujúcom týždni nastúpiť na výkon trestu za predchádzajúci útok, zastrelil v Jeruzaleme civilistu a izraelského policajta a ďalších šesť ľudí zranil. Izraelská polícia pri následnej naháňačke a prestrelke útočníka usmrtila.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.