ROKOVANIE: Parlament nezasadne vo štvrtok ani v utorok

Parlament Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 12. októbra (TASR) - Národná rada SR nezasadne ani vo štvrtok 13. októbra, v deň štátneho pohrebu zosnulého bývalého prvého prezidenta SR Michala Kováča, ani v utorok 18. októbra. Na zmenách sa dohodlo dnešné poslanecké grémium. Informoval o tom odbor komunikácie parlamentu.

Utorkové prerušenie aktuálnej schôdze si vyžiadalo ďalšie podujatie slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Pôjde o Medziparlamentnú konferenciu o stabilite, hospodárskej koordinácii a riadení v EÚ.

Konferenciu organizuje Kancelária Národnej rady SR. Oficiálne sa začne v pondelok 17. októbra stretnutím politických skupín v priestoroch Bratislavského hradu.

"Jej zámerom je prispieť k posilňovaniu demokratickej legitimity a zodpovednosti v oblasti hospodárskeho riadenia a rozpočtovej politiky EÚ, najmä v Hospodárskej a menovej únii, s prihliadnutím na sociálny rozmer," priblížil komunikačný odbor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.