FLAŠÍKOVÁ BEŇOVÁ: Smer by mal budovať modernú spoločnosť

Monika Flašíková-Beňová Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 13. októbra (TASR) - Smer-SD by sa mal jednoznačne prikloniť k principiálnym hodnotám európskej progresívnej sociálnej demokracie a budovať modernú spoločnosť, ktorá občanom zabezpečí vysokú kvalitu života vo všetkých aspektoch. Pre TASR to uviedla europoslankyňa Monika Flašíková Beňová, ktorá verí, že v Smere-SD môže dôjsť k zmenám. Zdôrazňuje aj potrebu výrazne zabojovať s korupciou.

"Musíme získať strácajúcu sa dôveryhodnosť a na to potrebujeme nielen dobrý program, ale aj političky a politikov vo vedení, ktorí ho budú realizovať," doplnila Flašíková Beňová. Smer-SD by mal o svojom ďalšom smerovaní hovoriť na programovej konferencii v sobotu 22. októbra. Pracuje sa na nových programových tézach. Podľa Flašíkovej Beňovej by mal ich obsah vychádzať z hodnôt presadzovaných európskou sociálnou demokraciou. "Snáď s akcentom dôležitým pre Slovensko a tým je vyrovnávanie rozdielov v príjmoch v oblasti platov, dôchodkov a podpore mladých," poznamenala europoslankyňa.

Zdôrazňuje tiež potrebu výrazne zabojovať s korupciou. "Pomohlo by napríklad úplne vylúčenie tzv. schránkových firiem a firiem domicilovaných v daňových rajoch z verejných zákaziek, teda z peňazí z programov EÚ, zo štátneho rozpočtu, ako aj z rozpočtov regionálnej a miestnej samosprávy. A firmy, ktoré neplatia svojim dodávateľom a zamestnancom, definitívne vylúčiť z verejných zákaziek," konkretizovala Flašíková Beňová.

Väčší dôraz by mal Smer-SD dať podľa nej na zlepšenie postavenia žien v spoločnosti. Europoslankyňa by prijala aj obmedzenie pracovných agentúr, "ktoré škodia záujmom zamestnancov".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.