Gretzky sa vracia do NHL: Túto funkciu bude zastávať v Edmontone

Wayne Gretzky Foto: TASR/AP Photo

Edmonton 13. októbra (TASR) - Wayne Gretzky sa po siedmich rokoch vracia do hokejového diania. Legendárny kanadský útočník posilnil manažment Edmontonu Oilers, teda klubu, v ktorom zažil najkrajšie obdobie svojej hráčskej kariéry. Ako oznámili "olejári" na svojej webstránke, "The Great One" sa stal tesne pred štartom jubilejnej stej sezóny NHL partnerom a podpredsedom klubu.

Gretzky naposledy zastával oficiálnu funkciu v profilige v roku 2009, keď bol hlavným trénerom Phoenixu Coyotes. Teraz sa vracia do Edmontonu, kde absolvoval prvých deväť sezón svojej fenomenálnej hráčskej kariéry. S Oilers získal štyrikrát Stanleyho pohár, v roku 1988 však nasledovala jeho šokujúca výmena do Los Angeles. "Počas uplynulých troch či štyroch rokov som mal niekoľko ponúk na návrat do NHL. Zobral som si čas na rozmyslenie a napokon sa rozhodol. Som hrdý na to, že som späť ako 'olejár'. Oilers sú skvelá organizácia. K tomuto kroku ma čiastočne motivovala skutočnosť, že tu majú rozbehnutých veľa dobrých projektov. Cieľ je jasný - vyhrať s klubom Stanleyho pohár," povedal pre web klubu, ktorého dres oblieka aj slovenský obranca Andrej Sekera.

Päťdesiatpäťročný Gretzky plánuje v budúcnosti tráviť v Edmontone viac času a pomáhať organizácii. Bude mať podobnú pozíciu ako viceprezident klubu Kevin Lowe, funkcia "partner" má označovať, že nemá v organizácii finančný podiel. Ako zdôraznil majiteľ Oilers Daryl Katz, Gretzky nebude nijakým spôsobom zasahovať do práce generálneho manažéra Petra Chiarelliho.

Najlepší hráč profiligovej histórie nechýbal v noci na štvrtok na slávnostnom ceremoniáli pri príležitosti súťažného krstu novej arény Rogers Place. Bol aj pri odhalení jeho sochy, ktorá si našla svoje miesto pred novou Sieňou slávy Oilers. "Vždy sme cítili, že Edmonton je jeho domovom. Na tento deň sme čakali dlho. Rodina Oilers je poctená, že môže Wayna privítať späť v oficiálnej pozícii v našej organizácii, v ktorej sa začala jeho legendárna kariéra a ktorej bude pomáhať s návratom na výslnie," vyhlásil Katz.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.