Rezort obrany nakúpi nepriestrelné vesty pre vojenských policajtov

Nepriestrelná vesta, ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 14. októbra (TASR) – Ministerstvo obrany chce nakúpiť nepriestrelné vesty. Predpokladaná hodnota zákazky je 120.834 eur bez DPH. Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania. S víťazom súťaže plánuje rezort uzavrieť rámcovú dohodu na štyri roky.

"Ministerstvo obrany (MO) SR plánuje zakúpiť nepriestrelné vesty pre príslušníkov Vojenskej polície, pričom ide o výmenu za tie, ktorým končí životnosť,“ uviedla pre TASR hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. Rezort predpokladá, že na základe zmluvy nakúpi približne 200 kusov viest.

"Je ale dôležité povedať, že ministerstvo plánuje uzatvoriť rámcovú dohodu na obdobie štyroch rokov, na základe ktorej sa budú môcť vesty obstarávať. Neznamená to, že bude vyčerpaný celý finančný limit zverejnený v oznámení o vyhlásení verejného obstarávania,“ dodala Capáková. Vesty sa podľa jej slov budú kupovať podľa aktuálnych potrieb a finančných možností.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.