Za výstroj policajtov zaplatí ročne rezort vnútra 5,2 milióna eur

Bez popisu Foto: TASR

Bratislava 15. októbra (TASR) - Ministerstvo vnútra (MV) SR plánuje do konca tohto roka nakúpiť pre príslušníkov ozbrojených a záchranných zložiek nové rovnošaty a obuv spolu za takmer pol milióna eur s DPH. Predmetné kúpne zmluvy rezortu vnútra zverejnili v Centrálnom registri zmlúv.

Zmluvu na nákup výstrojných súčastí pracovnej rovnošaty pre príslušníkov Policajného zboru a Hasičského zboru podpísal rezort vnútra so spoločnosťou REMPO, s.r.o., ktorá sa stala víťazom verejného obstarávania.

Do konca tohto roka tak má dodať MV SR viac ako 4000 rôznych súčastí pracovnej rovnošaty, ako napríklad zimné pracovné kombinézy, bundy či nohavice. Rezort zaplatí za oblečenie 220.554 eur s DPH.

Obuv dodá ministerstvu spoločnosť Obuv - Špeciál, spol. s r.o., ktorá sa taktiež stala víťazom verejného obstarávania. Za viac ako 3500 párov obuvi zaplatí rezort sumu 254.253 eur s DPH.

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky vynaloží na zabezpečenie výstrojných súčastí pre príslušníkov Policajného zboru priemerne ročne približne 5,2 milióna eur. Tieto finančné prostriedky sú vynaložené na nákup výstrojných súčastí služobnej rovnošaty a na zabezpečenie prostriedkov na ochranu života a zdravia,“ uviedol pre TASR tlačový odbor MV SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.