V Redute rokovalo približne 700 delegácií zo 45 štátov

Na snímke rokovacia sála v priestore Reduty v Bratislave 29. júna 2016. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 15. októbra (TASR) – Bratislavská Reduta, miesto, kde sa konali rokovania na vrcholovej úrovni počas prvej polovice slovenského predsedníctva v Rade EÚ, zažila 24 rokovacích dní, 19 podujatí na ministerskej úrovni a neformálne stretnutie predsedov parlamentov členských krajín EÚ. Rokovalo tu približne 700 delegácií zo 45 štátov. TASR o tom informoval hovorca rezortu diplomacie Peter Stano.

"Na ministerských podujatiach sa zúčastnilo 2140 delegátov. Na dosiaľ 94 podujatiach na nižších úrovniach bolo 5512 delegátov. Ďalších 96 expertných podujatí bude v Bratislave ešte do konca roka," uviedol.

O vedúcich delegácií sa staralo 91 liaisonov, ktorí odpracovali 25.000 hodín. Podujatia tlmočilo 249 tlmočníkov, ktorí majú za sebou približne 115 hodín. Bez summitu premiérov sa konalo v Redute podľa informácií hovorcu 20 tlačových konferencií.

Napriek tomu, že rokovanie v Redute sa končí, slovenské predsedníctvo pokračuje. Bratislava bude naďalej hostiť expertné podujatia, ale už vo vlastných priestoroch štátu, akými sú Bôrik či Kongresová sála Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Zaujímavosťou je, že v Redute sa vypilo 937 litrov kávy, 2000 čajov a 9248 litrov minerálnej vody.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.