B. Johnson: Sýrsky režim je bábkou ovládanou Ruskom a Iránom

Boris Johnson Foto: TASR/AP

Luxemburg 17. októbra (TASR) - Treba pokračovať vo vyvíjaní tlaku na sýrsky režim a na tých, čo ho podporujú, aby sme zastavili masaker v Aleppe. Pred rokovaním únijných ministrov zahraničných vecí to dnes v Luxemburgu vyhlásil šéf britskej diplomacie Boris Johnson.

"Sýrsky režim ako bábku ovládajú Rusko a Irán," uviedol Johnson, ktorý chce prostredníctvom ekonomických sankcií a diplomatického tlaku dosiahnuť koniec bombardovania Aleppa. Johnson tiež apeloval na Rusko, aby si zvolilo inú cestu a pokračovalo v mierových rokovaniach.

Kritický voči Rusku bol francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Marc Ayrault. Ruské počínanie v sýrskom Aleppe prirovnal k deštruktívnemu bombardovaniu čečenskej metropoly Groznyj. Za francúzsku prioritu označil boj proti teroristickým skupinám v Sýrii a Iraku.

V Aleppe je dramatická situácia a bombardovanie civilistov nemôže zostať nepotrestané. Takto vníma danie v Sýrie belgický minister zahraničných vecí Didier Reynders. Únia by podľa neho mala byť aktívnejšia v dialógu s Ruskom, ale neoblomná vo svojich postojoch.

Voči sankciám je naopak skeptický šéf nemeckej diplomacie Frank-Walter Steinmeier, ktorý sa obáva, že neprispejú k zastaveniu bojov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.