Slovenskí vojaci budú v rámci výcvikovej misie V4 pôsobiť v Lotyšsku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 17. októbra (TASR) - Slovenskí vojaci by v rámci spoločnej výcvikovej misie krajín Vyšehradskej štvorky (V4) mali v budúcom roku pôsobiť v Lotyšsku. Pre TASR to uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková. Slovensko má do Pobaltia poslať do 150 vojakov a do 35 kusov techniky.

Vyslanie slovenských vojakov do Pobaltia avizoval minister obrany Peter Gajdoš na júlovom summite NATO vo Varšave. Ako prví by v tomto regióne mali pôsobiť českí vojaci, následne slovenskí, maďarskí a nakoniec poľskí. Vojaci sa budú v oblasti striedať po troch mesiacoch. "Slovenskí vojaci by mali pôsobiť v druhom štvrťroku 2017 na území Lotyšska," dodala Capáková.

Gajdoš na summite uviedol, že táto výcviková misia bude nadväzovať na posilňovanie východného krídla NATO. Lídri členských krajín NATO totiž na summite odsúhlasili plán na nasadenie štyroch práporov v Estónsku, Lotyšsku, Litve a Poľsku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.