VIDEO: Na Manhattane sa objavila socha polonahej Clintonovej

Americká demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová. Foto: TASR/AP

New York 19. októbra (TASR) - Inštalácia sochy znázorňujúcej len veľmi sporo odetú demokratickú prezidentskú kandidátku Hillary Clintonovú v newyorskej štvrti Manhattan vyvolala v utorok ostrú výmenu názorov okoloidúcich a skončila sa zvalením a poškodením diela výtvarníka Anthonyho Scioliho. Informoval o tom denník New York Daily News.

Socha sa v utorok objavila na voľnej ploche v blízkosti stanice mesta Bowling Green. Bola karikatúrou Clintonovej - telo bolo neproporčné a namiesto nôh mala kopytá. Na trupe bola navlečená zelená halena zapnutá na jednu gombičku. Spoza chrbta jej vykúkal muž s naťahujúcou rukou - údajne malo ísť o bankára z Wall Street.

Podľa denníka socha vydržala na svojom mieste len tri hodiny. Potom k nej podišla zamestnankyňa blízkeho Národného múzea amerických Indiánov a zhodila ju z podstavca. Kričala pritom, že je to "obscénne" a sadla si na ňu, aby Sciolimu zabránila inštalovať ju. Časť ľudí, ktorí sa zhromaždili okolo, jej dávala za pravdu, iní sochu bránili a snažili sa ju vyfotografovať mobilmi.

To use this video in a commercial player or in broadcasts, please email licensing@storyful.com

Video uverejnené používateľom Michael (@michael.o_brien),

Neskôr prišli na miesto incidentu príslušníci protiteroristickej policajnej jednotky, ktorí Scioliho žiadali, aby sochu z ulice odstránil, keďže na jej inštaláciu na verejnom priestore nemal povolenie. K zadržaniu osôb nedošlo.

Podobnému stvárneniu sa počas predvolebnej kampane nevyhol ani Clintonovej republikánsky protikandidát Donald Trump, ktorého "akt" anarchistický umelecký spolok INDECLINE v auguste inštaloval na newyorskom námestí Union Square. Podobné Trumpove sochy sa objavili aj v San Franciscu, Los Angeles, Clevelande a Seattli.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.