Pri demonštrácii pred ambasádou v Manile musela zasahovať polícia

Zásah polície proti demonštrantom pred americkým veľvyslanectvom vo filipínskej metropole Manila 19. októbra 2016. Na televíznych záberoch bolo vidieť, ako policajné vozidlo opakovane naráža do demonštrantov, ktorí sa ho pokúsili obkľúčiť. Foto: TASR/AP

Manila 19. októbra (TASR) - Viacero zranených si dnes vyžiadal zásah polície proti demonštrantom pred americkým veľvyslanectvom vo filipínskej metropole Manila, keď policajné vozidlo opakovane narazilo do davu protestujúcich, ktorí začali páchať výtržnosti. Informovala o tom agentúra AP.

Jeden z organizátorov protestov Renato Reyes uviedol, že najmenej traja študenti boli po tom, ako ich zrazila policajná dodávka, prevezení do nemocnice.

Na televíznych záberoch bolo vidieť, ako policajné vozidlo opakovane naráža do demonštrantov, ktorí sa ho pokúsili obkľúčiť. Polícia následne zadržala niekoľko protestujúcich, ktorí prerazili kordón ťažkoodencov a postriekali priečelie budovy veľvyslanectva červenou farbou.

K výtržnostiam pred americkou ambasádou v Manile došlo po tom, ako sa tam zhromaždili stovky demonštrantov, požadujúcich odchod amerických vojsk z Filipín a prišli podporiť nezávislú zahraničnú politiku vyhlásenú prezidentom Rodrigom Dutertem.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.