LIGA MAJSTROV: Nestarnúci Buffon podržal Juventus výbornými zákrokmi

Brankár Juventusu Gianluigi Buffon. Foto: TASR/AP

Lyon 19. októbra (TASR) - V predchádzajúcich zápasoch urobil pre neho nezvyklé chyby, ale v utorok bol Gianluigi Buffon opäť v starej dobrej forme. Skúsený brankár Juventusu Turín bol hlavnou oporou talianskeho šampióna v súboji futbalovej Ligy majstrov na ihrisku Olympique Lyon (0:1). Hostia brali všetky tri body aj napriek tomu, že od 54. minúty hrali bez vylúčeného Maria Leminu.

Buffon sa v stretnutí 3. kola H-skupiny prezentoval viacerými výbornými zákrokmi. Keď v úvode druhého polčasu zneškodnil tutovku Nabilovi Fekirovi, uznanlivo mu zatlieskal aj brankár súpera Anthony Lopes. Po záverečnom hvizde sa hráči Juventusu rozbehli za svojím kapitánom a gratulovali mu k skvelému výkonu.

Tréner hostí Massimiliano Allegri nebol z výkonu Buffona nijako prekvapený. "Nepotrebuje odpovedať na kritiku svojou hrou. Gianluigi je výnimočný hráč a dokázal to už veľakrát. Dnes bol opäť našou oporou a podobne tomu bude ešte v mnohých ďalších zápasoch," reagoval Allegri, ktorý prekvapil a Leminovi sa za jeho červenú kartu poďakoval. "Chcem sa poďakovať Mariovi za jeho vylúčenie, pretože bez neho sme hrali lepšie ako s ním. Bol to náročný zápas, ktorý rozhodol jediný gól. Som rád, že sme ho strelili my," dodal.

Allegri mal šťastnú ruku pri striedaniach. Jediný presný zásah duelu strelil po siedmich minútach pobytu na ihrisku Juan Cuadrado, ktorý v 69. minúte nahradil Paula Dybalu. Kolumbijčan mal z gólu z veľkého uhla obrovskú radosť. "Ďakujem Bohu i trénerovi, že ma poslal na ihrisko. Bol to asi môj najlepší gól. Mal som aj šťastie, lopta mi však sadla ideálne. Vždy je ťažké vyhrať zápas, keď hráte oslabení, ale nám sa to podarilo. Hrali sme a vyhrali ako tím," vravel Cuadrado.

Juventus vedie tabuľku H-skupiny so ziskom siedmich bodov, druhá Sevilla zaostáva len s horším skóre. Oba tímy si navyše držia skalopevné obrany, keď v troch zápasoch ani raz neinkasovali (skóre 5:0, resp. 2:0).