Kajakár Tarr začal s prípravou na novú sezónu, chodí hrávať hokej

Na snímke kajakár Juraj Tarr. Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 20. októbra (TASR) - Člen úspešného slovenského štvorkajaka Juraj Tarr už začal s prípravou na novú sezónu. V rámci nej si držiteľ strieborných olympijských medailí z Ria de Janeiro 2016 a Pekingu 2008 chodí zahrať hokej. Koncom októbra odchádza na sústredenie do USA.

Tarr najskôr začal s behaním na páse - 25 minút denne. "Nastavil som si program do kopca. A dvakrát do týždňa si chodím zahrať hokej do Nových Zámkov, kde je krytý zimák. V nedeľu alebo v utorok je to na spôsob tréningu a v stredu bývajú zápasy. Mužstvá sa grupujú z Komárna, Hurbanova, Nových Zámkov, je ich 8-10 a hráme také malé hokejové majstrovstvá na amatérskej báze," povedal najskúsenejší člen káštvorky v rozhovore pre oficiálnu stránku Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky.

Za "veľkú mláku" odcestuje spoločne s Denisom Myšákom, kým Tibor Linka pôjde do Talianska a Erik Vlček zostane na Slovensku. "Tibor prišiel s tým, že sme boli dlho spolu a nechcel by cestovať príliš ďaleko, len v rámci Európy. Erik by si chcel dať dlhší oddych pri rodine. Ja s Denisom sme sa rozhodli, že ak zostali peniaze na sústredenie, my naň pôjdeme. S tým, že na 8-10 dní pricestujú za nami aj rodiny a zároveň to bude aj trochu relaxu a oddychu," dodal Tarr pre canoe.sk

Slovenský kajakár zatiaľ presne nevie, na ktorých pretekoch sa zúčastní v roku 2017. "Pozerali sme sa do kalendára, majstrovstvá sveta sú dosť neskoro - až koncom augusta v Račiciach, kde to dobre poznáme. Možno by stačila aj účasť na ME či Svetovom pohári. Nedá sa vylúčiť, že aj tieto preteky vynecháme. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.