Projekty z východu opätovne podporí program Spoločne pre región

Sprievod sa koná každoročne, tento rok už 19.-krát. Foto: TASR/Milan Kapusta

Košice 24. októbra (TASR) – Grantový program Spoločne pre región opätovne rozdelí 13.500 eur na podporu verejnoprospešných komunitných projektov na východnom Slovensku. Desiaty ročník programu dnes otvorili Karpatská nadácia a košická hutnícka spoločnosť.

O grant sa môžu uchádzať neziskové organizácie a miestne samosprávy z Košického a Prešovského samosprávneho kraja, v ktorých aktívne pôsobia zamestnanci U. S. Steel Košice a jeho dcérskych spoločností.

Granty v maximálnej výške 2500 eur podporia inovatívne projekty zvyšovania bezpečnosti vo všetkých oblastiach života, zmysluplné voľnočasové aktivity pre deti a mládež, ako aj environmentálne a vzdelávacie aktivity. Uzávierka prijímania žiadostí o príspevok je 16. januára 2017.

 Administrátorom grantového programu je Karpatská nadácia. Od svojho otvorenia program podporil 89 projektov celkovou sumou viac ako 228.000 eur.

"Program Spoločne pre región je unikátnym projektom, pretože v ňom nejde len o poskytnutie našej finančnej podpory, ale aj o zapojenie a spoluprácu našich zamestnancov s inými organizáciami. Som hrdý, keď vidím, ako dobrovoľne prispievajú a pracujú pre dobrú vec," povedal pri otvorení jubilejného 10. ročníka programu prezident U. S. Steel Košice Scott Buckiso.

Ako informovala nadácia, v minulom ročníku získalo podporu sedem organizácií. Jednou z nich je aj občianske združenie (OZ) Barlička z Prešova, ktoré sa už od roku 1999 snaží likvidovať bariéry brániace zdravotne postihnutým integrovať a uplatniť sa v spoločnosti. Projekt Bezpečne na cestách, bezpečne domov privádza do areálu OZ Barličky deti z Prešova a okolia a spája dopravnú výchovu s príležitosťou pre mladých ľudí s postihnutím plniť zodpovedné úlohy asistentov dopravnej výchovy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.