Evanjelickí veriaci si pripomínajú 500. výročie reformácie

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bardejov 24. októbra (TASR) – Evanjelickí veriaci si slávnostnými službami Božími pripomínajú 500. výročie reformácie. Na prvom stretnutí Šarišsko-zemplínskeho seniorátu, ktoré sa konalo v nedeľu 23. októbra v Bardejove, slávnostne vyhlásili Rok reformácie.

Ako informovala tajomníčka pre mediálnu komunikáciu Edita Škodová, ide o prvé z radu podujatí v rámci misijného projektu Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) Oslobodení Božou milosťou, ktorý je venovaný 500. výročiu reformácie. V rámci tohto projektu sa slovenskí evanjelici postupne stretnú vo všetkých 14 seniorátoch ECAV od východu Slovenska až na západ.

Každý mesiac sa uskutoční jedno stretnutie, pričom jednotlivé senioráty si budú odovzdávať putovnú štandardu, na ktorú budú pripevňovať stuhy s reformačnými textami, ktorými sa symbolicky pripoja k odkazu reformácie. Projekt vyvrcholí ústrednými oslavami v Bratislave - Dňom Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku na sviatok Pamiatky reformácie 31. októbra 2017.

Okrem duchovného programu si v Bardejove veriaci mohli vypočuť aj koncert vážnej hudby, dozvedieť sa viac o histórii reformácie na území patriacom do tohto seniorátu a pozrieť si výstavy 500 rokov reformácie ECAV na Slovensku a Vyšívaná história Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku. Obe výstavy sú putovné a budú postupne inštalované vo všetkých 14 seniorátoch.

Senior Šarišsko-zemplínskeho seniorátu Ján Velebír odovzdal štafetu Jánovi Hruškovi, seniorovi Košického seniorátu, kde sa 27. novembra bude konať ďalšie seniorálne stretnutie k 500. výročiu reformácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.