D. Trump: Prieskumy sú zmanipulované, v skutočnosti vediem

Donald Trump Foto: TASR AP

Tampa 25. októbra (TASR) - Prieskumy verejnej mienky pred americkými prezidentskými voľbami 8. novembra sú zmanipulované, vyhlásil v noci nadnes počas predvolebného turné na Floride republikánsky kandidát Donald Trump.

Trump vyrazil na trojdňovú sériu mítingov do štátu Florida, kde sú volebné výsledky tradične na vážkach a kde v týchto dňoch už tisícky ľudí odovzdávajú svoje hlasy v predčasnom hlasovaní, uvádza agentúra AP.

Napriek nepriaznivo sa vyvíjajúcim prieskumom však Trump tvrdí, že v skutočnosti pred svojou súperkou Hillary Clintonovou vedie. Vo svojom najnovšom vystúpení Trump kritizoval "nechutné" médiá a ich "sfalšované prieskumy", ktoré sú podľa neho ďalším z dôkazov o zmanipulovanosti týchto prezidentských volieb.

Napriek sebavedomým vyhláseniam samotného Trumpa však podľa AP začínajú členovia jeho tímu priznávať - súkromne a už aj verejne - že republikánsky realitný magnát oproti Clintonovej naozaj stráca. Znepokojujú ich náznaky, že jeden z kľúčových štátov, Pensylvánia, sa zrejme prikláňa na stranu demokratickej kandidátky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.