Skupina Katapult vydala nový album Kladivo na život

Na snímke Oldřich Říha počas koncertu skupiny Katapult Foto: TASR/František Iván

Bratislava 5. novembra (TASR) - Legendárna česká rocková skupina Katapult nahrala po šiestich rokoch nový album. Na pulty obchodov s hudobnými nosičmi prichádza pod názvom Kladivo na život, čo je aj názov titulnej piesne.

Album ponúka deväť nových piesní, sú nimi Kladivo na život, Smysl života, To všechno odnes čas, Pivní stíny, Osobní, Bleeding heart, Buldozer Stalinec, Všichni svatí a Čím starší tím mladší.

"Človek je v živote buď kladivo, alebo kovadlina, do ktorej život buší. My v titulnej piesni jasne hovoríme, že sme kladivo a nikto si na nás nepríde," vysvetľuje Oldřich Říha, kapelník Katapultu, ktorý je autorom väčšiny nových skladieb. Pre jednu si vypožičal text anarchistického buriča, básnika Františka Gellnera a v Kladive na život sa nechal inšpirovať slovami Johanna Wolfganga Goetheho. Katapult zaradili na album aj jednu coververziu, klasiku Jimmieho Rodgersa s textom Jiřího Suchého To všechno odnes čas. Album vychádza na CD a súčasne aj na vinyle.

Katapult má v histórii českej pop music špecifické miesto. Počas štyridsaťročnej kariéry ustála skupina na čele s Oldřichom Říhom všetky osudové rany (zákaz činnosti v socializme, odchod Dědka Šindelářa a Tolja Kohouta do rockového neba a pod.) a fungovala viac-menej nepretržite. Omladený Katapult vystupuje od roku 2009 v zostave Oldřich Říha (gitara, spev), Andy Budka (basová gitara) a Ondřej Timpl (bicie).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.