F.HAY: Únik emailovej komunikácie diskvalifikuje H.Clintonovú

Hillary Clintonová. Foto: TASR/AP

Bratislava 5. novembra (TASR) - Únik diskrétnej emailovej komunikácie diskvalifikuje Hillary Clintonovú ako prezidentskú kandidátku. Ak by sa ho dopustil štátny zamestnanec v USA, čakalo by ho dlhoročné väzenie. V rozhovore pre TASR to povedal americký občiansky aktivista a bývalý zamestnanec Federálneho ministerstva obrany Frank Hay.

„Viac ako 20 rokov som robil v prostredí tajných a diskrétnych informácií. Nebol som však až na úrovni „top secret“ informácií. Môžem povedať, že ak by som spôsobil únik len stotiny informácií, s ktorými som dochádzal do styku ako štátny zamestnanec, skončil by som vo väzení. Pre mňa kauza úniku emailovej komunikácie absolútne diskvalifikuje Hillary Clintonovú ako kandidátku na prezidenta USA,“ uviedol Hay, ktorý na Havajských ostrovoch koordinoval a plánoval cvičenia amerických vojenských ponoriek.

Clintonovú vyšetroval americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) v súvislosti s vyšetrovaním podozrenia, že ako ministerka zahraničných vecí používala svoju súkromnú e-mailovú adresu na odosielanie služobnej pošty, vrátane tajných materiálov. Hay si myslí, že veľká časť amerických voličov je znechutená z oboch kandidátov, Clintonovej i republikána Donalda Trumpa. „Obaja kandidáti nie sú pre mňa akceptovateľní. Chcel by som, aby sme mali lepšie možnosti v týchto voľbách, no nie je to možné,“ konštatoval Hay.

Posledné prieskumy verejnej mienky ukazujú na tesný prezidentský súboj v utorok 8. novembra. Trump vo volebných preferenciách o tri percentá zaostáva za svojou demokratickou súperkou Clintonovou. Väčšina voličov je už pritom rozhodnutá a aféry oboch kandidátov z uplynulých týždňov na nich už nemali výraznejší vplyv.

Vyplýva to z nového prieskumu verejnej mienky, ktorý vo štvrtok 3. novembra zverejnili denník New York Times a televízia CBS News. Pár dní pred prezidentskými voľbami je rozdiel medzi Clintonovou a Trumpom prakticky len na úrovni štatistickej odchýlky. Demokratickú kandidátku v prieskume podporilo 45 percent respondentov z radov potenciálnych voličov, zatiaľ čo republikánskeho nominanta 42 percent.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.