Obyvatelia Terchovej si vyberajú nového starostu spomedzi 7 kandidátov

Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Terchová 5. novembra (TASR) - Obyvatelia Terchovej v Žilinskom okrese si v dnešných doplňujúcich voľbách vyberajú nového starostu zo siedmich kandidátov.

Bývalý starosta Milan Laurenčík sa vzdal funkcie k 1. máju. Tento krok avizoval už po marcových parlamentných voľbách, kedy si ho občania Slovenskej republiky zvolili za poslanca Národnej rady SR. Laurenčík vtedy vo vyhlásení uviedol, že je neprípustné, aby jeden človek vykonával súčasne dve funkcie hradené z verejných zdrojov na plný pracovný úväzok.

O priazeň voličov sa dnes uchádza 50-ročný stavebný technik Jozef Dávidík, ktorý kandiduje ako nezávislý. V súčasnosti zastáva funkciu zastupujúceho starostu Terchovej. O post starostu má záujem aj 28-ročný právnik, nezávislý kandidát, Martin Hanuliak. Starostom sa chce stať tiež 37-ročný konateľ spoločnosti Jozef Chovanec, ktorý rovnako kandiduje ako nezávislý. Záujem o túto funkciu prejavil aj 37-ročný IT technik Michal Krištofík, ktorý kandiduje za Slobodu a Solidaritu, Slovenskú národnú stranu, Obyčajných ľudí a nezávislé osobnosti. O hlasy občanov Terchovej sa uchádza 50-ročný podnikateľ Jaroslav Ondruš, kandidát za Smer-SD. Záujem prejavili aj dve ženy - 43-ročná finančná poradkyňa Monika Lacúchová a 49-ročná obchodníčka Mária Zuziaková (nezávislé).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.