J. IVOR: Teoreticky je možné vyšetriť vraždu E. Valka

Ernest Valko Foto: TASR

Bratislava 4. novembra (TASR) - Teoreticky je možné vyšetriť vraždu prominentného advokáta Ernesta Valka, od ktorej v utorok 8. novembra uplynie šesť rokov. Domnieva sa bývalý šéf slovenských vyšetrovateľov Jaroslav Ivor.

"Teoreticky je to možné vyšetriť a ja veľmi dúfam, že sa to podarí, aj keď stará kriminalistická zásada hovorí, že čas hrá proti tomu. Čas totiž všetky dôkazy zoslabuje a komplikuje objasnenie a dokázanie viny páchateľom," zdôraznil pre TASR Ivor.

Na snímke Jaroslav Ivor. Foto: TASR - Michal Svítok

Bývalý vyšetrovateľ a v súčasnosti advokát Peter Vačok sa domnieva, že odstup času vplýva na možnosť objasnenia tohto trestného činu. "Premlčacia doba ešte zďaleka nie je ukončená. Je potrebné povedať, že odstup času veľmi negatívne vplýva na možnosť objasnenia takéhoto trestného činu. Ale napriek tomu dúfam, že rodinní príbuzní, ale aj spoločnosť dostanú pravdivú odpoveď, kto a za akých okolností tento trestný čin spáchal," zdôraznil pre TASR bývalý policajný vyšetrovateľ Vačok.

Valka zastrelili v jeho vile v Limbachu 8. novembra 2010. V októbri 2014 našli na dne vypustenej Kučišdorfskej priehrady údajne ďalšiu jeho zbraň. Valko bol usmrtený jedným výstrelom z pištole. Strela vypálená z niekoľkých metrov ho zasiahla do srdca a pľúc. V prípade nebol dosiaľ nikto obvinený.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.