Trumpová pobavila internet svojimi plánmi na poste prvej dámy USA

Melania Trumpová sa v Rodinnom kruhu blysla so svojimi hviezdicovými cookies. Foto: TASR/AP

Filadelfia 4. novembra (TASR) - Plány Melanie Trumpovej, že ak sa stane prvou dámou USA, bude vystupovať ako obhajkyňa detí trpiacich šikanovaním na internete a žien žijúcich v chudobe, vyvolal na mikroblogovacej sieti Twitter množstvo pobavených reakcií a odporúčaní.

Používateľka AlamoOnTheRise na Trumpovej slová reagovala zverejnením dvojstrany so slovnými útokmi, ktoré má jej manžel, kandidát Republikánskej strany Donald Trump, na konte od júna 2015. Dvojstranu pred časom pre svoje vydanie pripravil denník New York Times.

"Hej, Melania Trumpová, dovoľ mi predstaviť ti Donalda Trumpa a všetkých ľudí a veci, na ktoré zaútočil odvtedy, ako je kandidátom," dodala AlamoOnTheRise.

"Melania Trumpová sľubuje bojovať so šikanou, mala by začať doma," odporúča vo svojom konte GirlsReallyRule.

Používateľ Isra sa pozastavil nad tým, že je iróniou, keď Melania Trumpová hovorí, že chce deti učiť americkým hodnotám, zatiaľ čo jej vlastný manžel Donald Trump nerešpektuje ani jednu z nich.

Mnohí používatelia Twitteru si v reakcii vystačili so zverejnením záznamu scény, keď sa Trump vysmieva z postihnutého novinára, doplneného citáciou z Trumpovej prejavu, že "musíme našu mládež naučiť hodnotám, ako je láskavosť, čestnosť, úcta, súcit a dobročinnosť", lebo "naša kultúra skĺzla do prílišnej podlosti a prílišnej krutosti".

Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Foto: TASR/AP

Viacerí anonymní komentátori vo svojich reakciách poznamenali, že by bolo možno lepšie, keby Melania Trumpová zostala len pri plagiátorstve prejavov súčasnej prvej dámy USA Michelle Obamovej.

Ide o narážku na Trumpovej prejav na nominačnom zjazde republikánov, ktorého viaceré pasáže boli prevzaté z príhovoru Obamovej spred šiestich rokov.

Autorka Trumpovej prejavu, Meredith McIverová, sa vtedy plagiátorstvo ospravedlnila, pričom vysvetlila, že prejav poskladala z myšlienok, ktoré sa jej páčili a ktoré si predtým zapísala do poznámok. Pri písaní textu prejavu si však už nepamätala, že pochádzajú z príhovoru Michelle Obamovej.

Melanie Trumpová: Donald chce pomôcť vyriešiť problémy Ameriky

Melanie Trumpová dnes v prejave uviedla, že jej manžel, republikánsky kandidát na amerického prezidenta Donald Trump, je dojatý utrpením obyčajných Američanov a chce pomôcť vyriešiť problémy krajiny.

Trumpová vo svojich prvých vyjadreniach od júlového zjazdu Republikánskej strany, keď vo svojom príhovore použila pasáže od terajšej prvej dámy Michelle Obamovej, vykreslila manželovo úsilie o prezidentský úrad ako "posun vpred".

Prvá dáma USA Michelle Obamová Foto: TASR/AP

"'Vráťme Amerike jej veľkosť' nie je len nejaké heslo. Mal to v srdci odo dňa, keď som ho spoznala," povedala na predvolebnom zhromaždení neďaleko Filadelfie v štáte Pensylvánia, kde opisovala manželovu skľúčenosť, keď videl zatváranie tovární a trápenie zamestnancov. Jej slová citovali tlačové agentúry DPA a AP.

Trumpová v dnešnom prejave uviedla, že ak sa stane prvou dámou, bude vystupovať ako obhajkyňa detí trpiacich šikanovaním na internete a žien žijúcich v chudobe.

"Naša kultúra skĺzla do prílišnej podlosti a prílišnej krutosti, predovšetkým voči deťom a tínedžerom," vyhlásila Trumpova manželka, ktorá len zriedkavo vystupuje na verejnosti v rámci manželovej predvolebnej kampane. Povedala, že je "absolútne neprípustné", aby boli deti na internete anonymne zosmiešňované, šikanované a napádané.

Ciele Trumpovej kontrastujú s výčitkami voči jej manželovi, že používa sieť Twitter na urážanie ľudí.

Trumpová zdôraznila: "Musíme nájsť lepší spôsob, ako sa spolu rozprávať, ako jeden s druhým nesúhlasiť, ako si vyjadrovať úctu."

Manželka republikánskeho kandidáta v príhovore spomenula aj svoj príbeh prisťahovalkyne. Uviedla, že keď vyrastala v rodnom Slovinsku, "Amerika bola slovom pre slobodu a príležitosť". Svoje rozhodnutie presťahovať sa do USA a potom aj získanie občianstva označila za "najväčšiu výhodu na svete".

Rečníčku dnes uviedla pred publikum manželka Trumpovho kandidáta na viceprezidenta Karen Penceová, ktorá pochválila Trumpovú ako "úžasnú" a "silnú" ženu. "Viem, že Amerika sa do nej zamiluje tak veľmi, ako ona miluje americký ľud," dodala Penceová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.