Pre výstavbu kruhového objazdu platia v Banskej Bystrici obmedzenia

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Banská Bystrica 8. novembra (TASR) – Vodiči prechádzajúci centrom Banskej Bystrice by v týchto dňoch mali zvýšiť pozornosť, sledovať prenosné dopravné značenie a nejazdiť po pamäti. Dôvodom sú dopravné obmedzenia, ktoré si vyžaduje výstavba kruhovej križovatky pri budúcej autobusovej stanici. Od pondelka (7. 11.) je úplne uzavretá Cesta k Smrečine v úseku medzi železničným podjazdom a čerpacou stanicou, ktorá ostáva v prevádzke. TASR o tom dnes informoval magistrát.

Obchádzkové trasy sú vyznačené prenosným dopravným značením a vedú po Belušovej ulici a Ulici 9. mája. Uzávierka je plánovaná do konca tohto roka.

"Mesto spolupracuje s dopravnými policajtmi a s investorom autobusovej stanice tak, aby boli zmiernené dopady na plynulosť cestnej premávky. Doprava na ceste I/66 je riadená príslušníkmi dopravnej polície," reagovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Sekerešová.

"Policajti budú v čase dopravných špičiek regulovať dopravu v najzaťaženejších križovatkách. V tejto súvislosti žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali dopravné značenie a pokyny policajtov. Tranzitujúcim vodičom odporúčame, aby využili obchvat mesta po rýchlostnej ceste R1, ktorá je bez úhrady," konštatovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.