Zmrazenie platov ústavných činiteľov je v druhom čítaní

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 23. novembra (TASR) - Platy ústavných činiteľov, poslancov, členov vlády, s výnimkou sudcov a prokurátorov, by mali ostať zmrazené aj na budúci rok. Počíta s tým návrh novely o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov, ktorý dnes poslanci Národnej rady (NR) SR posunuli do druhého čítania. Parlament o právnej norme rokuje v skrátenom legislatívnom konaní, aby mohla byť účinná už od januára 2017.

"Za účelom postupného znižovania deficitu verejnej správy a dosiahnutia vyrovnaného rozpočtu je potrebné aj v roku 2017 pokračovať v konsolidačných opatreniach, ktoré napomôžu k zabezpečeniu stanoveného cieľa," zdôvodnil v návrhu predkladateľ novely premiér Robert Fico (Smer-SD). Očakáva, že zmrazenie platov usporí 3,5 milióna eur. "Pre mňa je to principiálna vec a chcem povedať, že my sme zaviedli zmrazovanie platov v roku 2008 a musíme tak urobiť aj v roku 2017," uviedol premiér.

Zmrazovanie platov sa má týkať aj riaditeľa Národného bezpečnostného úradu, štátneho zamestnanca vo verejnej funkcii v služobnom úrade, ktorým je ministerstvo. Rovnako vedúceho ostatného ústredného orgánu štátnej správy, komisára pre deti a komisára pre osoby so zdravotným postihnutím. Ich platy sú totiž naviazané na platy poslancov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.