Ježiško bude mať v Bratislave poštovú schránku

Slovenská pošta (ilustračná foto) Foto: TASR

Bratislava 25. novembra (TASR) - Slovenská pošta v rámci 18. ročníka Vianočnej pošty slávnostne odhalí špeciálnu Ježiškovu poštovú schránku už túto sobotu (26.11.) v bratislavskom OC Eurovea. Schránka bude k dispozícii až do Vianoc, takže záujemcovia môžu poslať svoje listy a želania priamo Ježiškovi. Poštová schránka bude umiestnená pri vianočnom stromčeku.

"Tento rok napísalo nášmu slovenskému poštovému Ježiškovi listy a pohľadnice už viac ako 5500 detí, pričom v písaní listov jednoznačne vedú slovenské deti. Obľúbený je však i v zahraničí, o čom hovoria aj čísla, doteraz mu napísalo viac ako 2100 detí z 24 štátov. Prvé miesto má jednoznačne Taiwan, odkiaľ už prišlo takmer 1700 listov,“ uviedol generálny riaditeľ Slovenskej pošty Róbert Gálik. Ako zároveň dodal, počas predchádzajúcich sedemnástich rokov prišlo Ježiškovi viac ako 1,5 milióna listov so želaniami detí a dospelých z celého sveta.

Stálu poštovú schránku má Ježiško v domove Vianočnej pošty v Rajeckej Lesnej, kam deti môžu posielať listy počas celého roka. Na písanie želaní môžu deti využiť aj bezplatné pohľadnice s predtlačenou adresou „999 99 Ježiško“, ktoré sú im k dispozícii na poštách. Deti okrem pohľadníc a želaní Ježiškovi často posielajú aj kresby a obrázky. Jedna z nich sa stane aj predlohou sviatočnej známky Vianočná pošta. Námetom tohtoročnej detskej známky je kresba Troch kráľov Vanesky Pecekovej zo Spojenej školy v Komárne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.