Polícia naďalej vyšetruje prípad Rajtárovho asistenta

Na archívnej snímke poslanec NR SR Jozef Rajtár (SaS). Foto: TASR - Jakub Kotian

Bratislava 26. novembra (TASR) – Polícia stále vyšetruje prípad obvineného Filipa R., asistenta poslanca Národnej rady (NR) SR Jozefa Rajtára (SaS). Vyšetrovateľ Policajného zboru ho v júni tohto roka obvinil z trestného činu ohrozenia bankového tajomstva. Podľa medializovaných informácií mal ako zamestnanec komerčnej banky preniknúť do účtu šéfa rezortu vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Údaje z tohto účtu sa potom objavili v niektorých médiách.

"Vo veci obvineného Filipa R. nebolo ešte ukončené prípravné konanie. K prebiehajúcemu vyšetrovaniu sa z tohto dôvodu nebudeme vyjadrovať," povedala pre TASR hovorkyňa policajného Prezídia Denisa Baloghová.

Krajská prokuratúra Bratislava v júni tohto roka informovala, že obvinený Filip R. sa k skutku kladenému za vinu priznal.

"Dňa 10. 6. 2016 bol v procesnom postavení obvineného vypočutý Filip R., ktorý sa ku skutku kladenému mu za vinu priznal, popísal podrobnosti jeho priebehu, vysvetlil motív svojho konania a spáchanie činu oľutoval. Výsluchu obvineného nepredchádzalo obmedzenie jeho osobnej slobody. Obvinený bol pred vykonaním výsluchu poučený o všetkých svojich právach, obhajcu si nezvolil a do zápisnice svojím podpisom potvrdil, že nebol na neho vyvíjaný fyzický ani psychický nátlak. Sťažnosť proti uzneseniu o vznesení obvinenia si nepodal," informovala Krajská prokuratúra v Bratislave v júni tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.